Velika ekskurzija 7. razreda

Sedmi razredi 11.06. krenuli su na ekskurziju. Svi su jedva čekali da konačno završi škola i da idemo na ekskurziju. Neki učenici bili su jako sretni da od sreće nisu mogli spavati večer prije ekskurzije.

U autobusu su nas dočekali vozač Stjepan i voditeljica Slađana, koji su bili s nama cijelo vrijeme. Ujutro u 6:00 sati krenuli smo ispred škole ugodnim turističkim autobusom preko Zagreba, Karlovca, Plitvica do Knina. Panoramski smo pogledali grad Knin, te smo krenuli dalje. Za vrijeme putovanja neki učenici su spavali, slušali glazbu, zabavljali se, a neki učenici su se kartali s nastavnicom Monikom. Bilo je zabavno; svatko si je našao neku zanimaciju tako da nam u autobusu nije bilo dosadno. U Baško polje stigli smo oko 15:30 sati. Smjestili smo se u sobe, te smo malo odmorili, raspakirali stvari, razgledali sobe i mjesto na koje smo stigli. Svi učenici prvo su se htjeli ići kupati, pa su nastavnici morali voditi učenike na kupanje. More je bilo toplo, malo smo se okupali, pa smo morali na tuširanje u sobu i pripremiti se za večeru. Večera je bila u 19:00 sati. Nakon večere krenuli smo u obilazak mjesta u kojem se nalazimo. Posjetili smo Bašku vodu gdje smo imali dva sata slobodnog vremena da upoznamo grad i da si kupimo nešto ako želimo.

Drugi dan ujutro u 8:00 sati imali smo doručak, nakon doručka krenuli smo u Makarsku. U Makarskoj smo razgledali grad i posjetili smo Franjevački samostan i Muzej školjki. Imali smo slobodno vrijeme za samostalan razgled grada Makarske. Po povratku iz Makarske posjetili smo i Svetište Vepric. Tamo smo se pomolili, malo razgledali svetište te se vratili u hotel na ručak. Nakon ručka samo išli na kupanje. Večera. Poslije večere ponovno smo krenuli u Bašku vodu i posjetili Muzej svjetskih školjki. Slijedilo je slobodno vrijeme.
Treći dan ustali smo ranije nego obično i doručkovali. Cjelokupni izlet autobusom do Dubrovnika. Kada samo stigli u Dubrovnik dobili smo lunch – pakete. U Dubrovniku smo obišli: Pile, Stradun, Onofrijev zdenac, Zidine, Crkva Sv. Vlaha… Imali smo i slobodno vrijeme za razgled grada.

Četvrti dan išli smo na izlet brodom na otok Brač. Krenuli smo na Brač s mini jedrenjakom. Vozili smo se dva sata. Kada smo stigli na Bol, dobili smo lunch – paket i krenuli na plažu Zlatni rat. Do plaže se mora hodati 3 km, ali mi smo uzeli brod – taxi koji nas je odvezao do plaže Zlatni rat. Tamo smo se kupali i zabavljali, a u 14:00 sati brod – taxi stigao je po nas i nazad nas odvezao nazad u Bol u luku. Tamo smo se ukrcali na naš mini jedrenjak i krenuli nazad u Baško polje. Kada smo stigli, još smo se i kupali u Baškom polju na plaži. Večerali smo, a poslije večere mogli smo ići gdje smo htjeli. Neki su ostali u sobama, neki otišli u Bašku vodu, neki su izgorjeli na plaži Zlatni rat, pa oni nisu mogli nikamo ići. Neki su spremali stvari za polazak.
Peti dan nakon doručka spremili smo se za polazak. Napustili smo naše sobe, smjestili se u autobus i krenuli prema Splitu. U Splitu smo razgledali grad: Dioklecijanova palača, Katedrala Sv. Duje, Marijan. Stali smo na Poljudu te smo se slikali malo razgledali stadion i osvojene pehare Hajduka.
U Korenici smo stali u restoran „Macola“, tamo smo ručali. Malo smo razgledali preparirane i žive životinje. Nakon ručka konačno smo krenuli prema našem Cerniku. U Cernik smo stigli oko 21:30 sati. Od nastavnika s nama su išli: Petar Piljić i Monika Kovarbašić, a išlo je 31 učenik. Svima je bilo lijepo i zabavno. Čak bi voljeli da se neki trenutci mogu vratiti i ponovno doživjeti.

Fotografije pogledaj u FOTOGALERIJI.

Andrea Vlainić, 7. a

objavio: Andrea Vlainić   datum: 23. 6. 2009.