Pomozimo maloj Heidi

Pomozite maloj Heidi Mariji, djevojčici iz Nove Gradiške koja mora na operaciju u Graz. Donosimo članak s novogradiškog portala.

Nadamo da ćete imati nekoliko minuta za pročitati ovu nesvakidašnju tužnu priču i ako je ikako moguće pomoći našoj maloj novogradiščanki. Osnovna zadaća perinatalne medicine je rađanje zdravog i za život sposobnog djeteta. Naša mala novogradiščanka Heidi nažalost nije rođena zdrava i već dvije godine bori se sa raznim malformacijama. Heidi Maria Bušić je dvogodišnja djevojčica koja se rodila sa višestrukim kongenitalnim malformacijama. Rođena je sa samo jednim bubregom, višestrukim srčanim greškama, atrezijom anusa (Atrezija = nedostatak normalnih tjelesnih otvora i kanala) , anovestibularnom fistulom i traheobronhalnom malformacijom.

Samo dvije od navedenih malformacija u kombinaciji zajedno nisu zabilježene niti u dvadesetak slučajeva u medicini u cijelom svijetu.
Kombinacija svih navedenih malformacija do sada nije evidentirana u medicini, barem po dosadašnjim informacijama koje su dane roditeljima.
Od prvog dana života boravila je u bolnici do navršenog četvrtog mjeseca i to van mjesta stanovanja. Od drugog do petog mjeseca života hranila se putem gastronazalne sonde (vidljiva na slici) . Sveukupno je dosad provela oko sedam mjeseci po bolnicama od svoje dvije godine. Nakon dosadašnje četiri velike uspješne operacije (i oko 6 manjih zahvata) , od koje su dvije bile u inozemstvu - operacija srca u sklopu humanitarne akcije jedne inozemne zaklade (u dobi od 5 mjeseci) , operacija rekonstrukcije anusa u sklopu odobrenja zdravstvenog osiguranja (u dobi od 1,5 godine) .

Ostala je još JEDNA OPERACIJA koje će joj omogućiti potpuno normalan život. To je utvrđeno na kontroli 22.12.2008. i da nisu potrebne dvije operacije, kako je spomenuto na početku.

ODREĐEN JE TERMIN ZA OPERACIJU KOJI NIJE FIKSAN JER OVISI O UPLATI: 22.01.2009.

Ova operacija će joj omogućiti da može vršiti veliku nuždu normalno a ne putem kolostome (umjetnog otvora) . OPERACIJA JE ZAKAZANA U UNIVERZITETSKOJ BOLNICI LKH GRAZ, AUSTRIJA.

Operacija se nažalost može započeti tek po uplati novca.

Trošak operacije iznosi 23.640 €.
Roditelji Jozo i Elizabeta, kojima je ovo prvo i jedino dijete, samo žele da njihova mala obitelj ima što normalniji život. Kod kuće svakodnevno već šest mjeseci od posljednje operacije, vježbaju sa Heidi kontrakciju mišića sa posebnim dilatatorima kako bi Heidi jednog dana imala što bolju regulaciju i kontrolu stolice, kad se obavi zadnja operacija. Heidi je bistra i vesela djevojčica, koja je usprkos svemu - puna energije. Sve je svjesnija svog zdravstvenog stanja i sve češće postavlja pitanje "Kada će moći kakati na kahlicu" jer je primjetila da druga djeca kakaju na kahlicu a ona ne.

Nažalost zbog svojih primanja, a koja nisu velika, roditelji nisu u stanju sami financirati kompletne troškove navedene operacije.

Ukoliko želite kontaktirati roditelje male Heidi broj telefona je:
092/238-6877

jbusic77@gmail.com
heidi.maria.busic@gmail.com

Roditelji ovim putem mole sve ljude dobre volje da im pomognu kako bi se njihova hrabra Heidi što lakše razvila, imala bezbrižno djetinjstvo i normalan život.

SVAKA POMOĆ OVISNO O MOGUĆNOSTIMA DOBROČINITELJA JE DOBRODOŠLA.

OD SRCA VAM SVIMA HVALA!

Ako želite pomoći maloj Heidi, možete izvršiti uplatu na Heidinog oca:

JOZO BUŠIĆ
Frankopanska 59a
NOVA GRADIŠKA

HYPO SLAVONSKA BANKA DD OSIJEK
Broj tekućeg računa: 2393000-3221982698

BROJ ŽIRO RAČUNA NA KOJI TVRTKE MOGU UPLATITI:
JOZO BUŠIĆ
ŽIRO RAČUN:2393000-3120426054
HYPO SLAVONSKA BANKA DD OSIJEK

-----------------------------------------------------------------------

Učenici 5. a razreda sakupljaju dobrovoljne priloge za Heidi. Želiš li i ti pomoći, javi se u 5. a ili razrednici 5. a razreda Kristini Novak.

objavio: Kristina Slišurić   datum: 20. 1. 2009.