POČETAK NASTAVNE GODINE - OBAVIJESTI I UPUTE RODITELJIMA I UČENICIMA

U nastavku pročitajte obavijesti i upute roditeljima i učenicima vezano uz početak nastavne godine.

Nastava će se za sve učenike odvijati u jednoj smjeni, s početkom u 8:00 sati.

Za učenike 1. razreda važit će posebno organiziran prvi tjedan nastave, o čemu će učiteljice posebno obavijestiti roditelje.

PREPORUKE ZA UČENIKE PUTNIKE:

1. Na stajalištima, u autobusu i kod ulaska u školu obavezno nositi maske
  2. U autobusu treba nastojati sjesti na propisanu udaljenost, a bliže svojim prijateljima iz razreda (u odnosu na učenike iz ostalih razrednih odjela). Preporuka je svaki dan sjediti na istom mjestu.

OSTALI UČENICI:

Učenici razredne nastave (1. – 4. razred) na nastavi ne nose maske. Maske će nositi ako putuju autobusom i samo dok  čekaju ulazak u svoju učionicu.

Učenici predmetne nastave (5. – 8. razred) također na nastavi neće morati nositi maske, jer je u svim učionicama osigurana propisana međusobna udaljenost između učenika i učitelja. Maske će nositi ako putuju autobusom  i dok  čekaju ulazak u školu.

Škola će osigurati platnene (perive) maske za sve učenike. Učenici koji u školu putuju autobusom dobit će po tri, a ostali učenici po dvije maske.

Prije dolaska u školu učenici imaju obvezu svakodnevnog mjerenja temperature. Roditelji mlađih učenika nakon mjerenja upisuju stanje u bilježnicu, a stariji učenici sami mjere temperaturu i vode svoju evidenciju.

Roditelji nikako ne smiju u školu poslati učenika s povišenom temperaturom ili drugim simptomima bilo koje bolesti.

(MOLIMO RODITELJE DA JOŠ JEDNOM  PROUČE OBJAVLJENE UPUTE I PREPORUKE.)

Prijevoz učenika putnika:

Autobusi će sa stajališta kretati po sljedećem rasporedu:

Šumetlica - 7:20

Baćindol - 7:40

Banićevac - 7:30

Podvrško - 7:30

Opatovac - 7:30

Cernička Šagovina – 7:35

Giletinci – 7:35

Povratak autobusa nakon nastave planiran je na sljedeći način:

PONEDJELJAK: 1. autobus: 12:00 (poslije 5. sata)

2. autobus: 12:45  (poslije 6. sata)

UTORAK: 1. autobus: 12:00

2.  autobus: 12:45

SRIJEDA: 1. autobus: 12:00

2. autobus: 12:45

ČETVRTAK: 1. autobus: 11:15  (poslije 4. sata)

PETAK: 1. autobus: 11:15

2. autobus: 12:45

Napomena: Prvi dan nastave autobusi za povratak svih učenika krenut će u 10:00 sati.

ULAZAK I IZLAZAK IZ ŠKOLE:

Ulazak učenika i svih zaposlenika škole u školu mora se odvijati isključivo u skladu s uputama.

Učenici razredne nastave (1. – 4. r.) ulaze preko terasa, a samo dva razredna odjela na ulaz kod kuhinje(4. b i 2. a).

Svaki razredni odjel (skupina) čeka pred školom učitelja koji će s njima imati 1. sat i on će ih, uz sve propisane mjere, uvesti u njihovu učionicu. Bliskog tjelesnog kontakta  i okupljanja učenika iz različitih skupina (razreda) ispred škole ne smije biti.

Za učenike predmetne nastave (1. – 8. r.) bit će omogućen ulazak na četiri ulaza, a na svakom po dva razredna odjela (skupine). Skupine koje čekaju na istom ulazu ne smiju se „miješati“ , dakle udaljene su jedna od druge. Svaka skupina se zasebno uvodi s razmakom od nekoliko minuta. Raspored ulaska tj. mjesto čekanja učitelja (uz propisani razmak i masku) je sljedeći:

Ulaz kod kuhinje - 2. a, 4. b i 8. b

Sporedni lijevi ulaz - 5. b, 6. b i 8. a

Ulaz u dvoranu iz Školske ulice - 7. a i 7. b

Glavni ulaz - 6. a i 5.a

Molimo roditelje učenika iz Cernika da ne šalju učenike suviše rano u školu, jer će se učenici početi uvoditi u školu od 7:45 sati.

Ulazak roditelja u školu nije dopušten, osim roditeljima učenika 1. razreda, a prema Odluci ravnateljice.

ORGANIZACIJA RADA:

Razredni odjeli predmetne nastave imat će svoju matičnu učionicu u kojoj će boraviti cijelo vrijeme, a učitelji će se izmjenjivati po rasporedu sati.

Školskog zvona neće biti, osim za početak i završetak nastave (za RN i PN) te za početak i kraj  velikog odmora.

Užinu će svi razredni odjeli dobiti u svoju učionicu. S njima je cijelo vrijeme učitelj. Izuzetak su dvije skupine koje silaze na užinu (7. b i 8.a), svaka  uz vodstvo i nazočnost svoga učitelja. Cijelo vrijeme je nužno pridržavanje propisanih mjera.

Nakon završetka nastave učitelj koji ima posljednji sat vodi cijelu skupinu do njihovog ulaza/izlaza, a učenike putnike toga razreda smješta u autobus.

Detaljnije upute i obavijesti učenici i roditelji će dobiti od svojih razrednika.

Učenike će 1. dan u njihovim učionicama dočekati udžbenici.

objavio: Kristina Slišurić   datum: 2. 9. 2020.